نحوه ساختن یک سایت وردپرس برای ریسپانسیو موبایل – بخش اول

برنامه های موبایل در مقابل سایت های ریسپانسیو

انتخاب یک برنامه در مقابل یک سایت ریسپانسیو به هدف سایت بستگی دارد. اکثر وب سایت ها با طراحی ریسپانسیو که می توانند با دستگاه ها سازگار شوند، بسیار خوب خواهند بود. یک برنامه تلفن همراه زمانی به کار می افتد که کاربران شما بخواهند عملکردهای بسیار ویژه ای در دستگاه تلفن همراه خود داشته باشند که متفاوت از سایت کامل باشد. بانک شما به احتمال زیاد یک برنامه تلفن همراه ارائه می دهد که بتوانید به سرعت موجودی خود را در لاین استارباکس بررسی نمایید. فیس بوک و توییتر همچنین عملکرد خود را در برنامه های خود متناسب با استفاده از تلفن همراه تنظیم می کنند.

فقط اگر کاربران شما به مجموعه خاصی از توابع تلفنهایشان نیاز دارند، اموراتی متفاوت از آنچه از وب سایت اصلی شما مورد نیاز است، یک برنامه بومی قابل تامل است.

ملاحظات عملکردی برای سایت های ریسپانسیو

یک طراحی ریسپانسیو بر عملکرد کلی سایت شما تأثیر می گذارد. بارگیری تعداد زیادی CSS و اندازه های مختلف عکس به منظور ریسپانسیوسازی در اندازه های دستگاه از نظر پردازش درونمایه، گران است. به عنوان بخشی از ارزیابی طراحی ریسپانسیو، اولویت بندی عملکرد به عنوان یک ویژگی حائز اهمیت است. کاربران هنوز انتظار دارند که یک سایت موبایل کمی کندتر باشد، اما اگر بخواهند سایت شما را برای نشان دادن دوست یا تاریخ خود نشان دهند، بخشنده نیستند و باید بیش از چند ثانیه صبر کنند.

نحوه ساختن یک سایت وردپرس برای ریسپانسیو موبایل - بخش اول

از نظر فنی، هنگام تحویل سایت خود به یک دستگاه تلفن همراه که از داده های تلفن همراه استفاده می کند، به شما به اندازه 5/0 ثانیه از شروع کار فرجه می دهد. به عنوان مثال، برای گرفتن 40KB  در 4G ، 700 میلی ثانیه در شرایط مطلوب طول می کشد. تأخیر شبکه و تغییرات موقعیتی نیز به زمان بارگذاری شما اضافه می کنند. شما قادر نیستید متغیرهای شبکه تلفن همراه را کنترل کنید، بنابراین بسیار مهم است که از همان ابتدا سایت ریسپانسیو خود را همراه با عملکرد به عنوان یک ویژگی بسازید.

به منظور اطمینان از بهینه سازی سایت خود برای تلفن همراه، اطمینان حاصل کنید که موارد زیر را انجام می دهید:

📢️ تصاویر خود را بهینه سازی نمایید: اندازه صفحه نمایش دستگاه را به صورت خودکار تشخیص دهید تا اندازه تصویر مناسب ایجاد شود، کچ شود و تحویل داده شود.

📢️ درخواست های HTTP خود را کاهش دهید: مقدار CSS و JavaScript مورد نیاز خود را به حداقل برسانید و سپس سایر موارد را در حافظه پنهان نمایید.

📢️ دارایی های مشروط را بارگذاری کنید: دکمه های بزرگ رسانه های اجتماعی، تصاویر و موارد مشابه برای دستگاه بزرگتر عالی هستند، اما برای نمونه های کوچکتر، بر تجربه کاربر تأثیر نمی گذارد. طراحی خود را طوری برنامه ریزی نمایید که فقط موارد ضروری را بارگیری کند.

📢️ Lazy Loading (لود تنبل): اگر می توانید با بارگیری دارایی های خاص، به ویژه JavaScript ، پس از مهمترین عناصر صفحه از پس آن برآیید، این کار را انجام دهید. تا زمانی که کاربران شما محتوای مورد نظر خود را مصرف کنند، سایر دارایی ها بارگیری می شوند.

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *