نحوه ساختن یک سایت وردپرس برای ریسپانسیو موبایل – بخش دوم

آیا سایت وردپرس شما نیاز به ریسپانسیو بودن دارد؟

بیشتر از هر چیزی، پاسخ پیش فرض این سوال مثبت خواهد بود، به ویژه با دسترسی گسترده به تم های ریسپانسیو وردپرس. اگر سایت شما برای طراحی مجدد طراحی شده است یا در مرحله طراحی است، مهم است که به کاربران خود در هر دستگاهی که هستند، تجربه ای با کیفیت ارائه دهید.

برای این منظور، به سوالاتی که در ذهن خود و یا در ذهن شما ممکن است وجود داشته باشد و بخواهیم آنها را ارزیابی کنیم که آیا وردپرس شما باید ریسپانسیوی طراحی شود پاسخ می دهیم.

⭕  موارد استفاده از سایت شما چیست؟ آیا مصرف موبایل مهم خواهد بود؟ شانس این است که پاسخ این سوال بله است و هر ساله در حال افزایش است. استثناهایی وجود خواهد داشت، اما زیاد نیستند.

⭕  کاربران شما چه کسانی هستند؟ هرچه فنی تر باشند، برتری بیشتری خواهند داشت، به احتمال زیاد انتظار دارند برای هر برندی که با آن ارتباط برقرار می کنند، سایتی ریسپانسیو داشته باشند.

⭕  بودجه دارید؟ این یک مساله بزرگ است. ساخت سایت ریسپانسیو در ابتدا کمی گرانتر است، اما ساخت یک سایت ریسپانسیو تکی ارزان تر از برنامه ریزی برای ساخت دو نسخه جداگانه از سایت شما و سپس مدیریت نگهداری برای هر دو است.

⭕  آیا آماده یادگیری نوع جدیدی از طراحی هستید؟ طراحی ریسپانسیو بسیاری از مفاهیم جدید و روشهای درک محتوای دیجیتالی را به شما معرفی می کند. کار با تیم طراحی ای مهم است که نه تنها می تواند چیزی زیبا طراحی کند، بلکه شما را نیز در این راه آموزش دهد.

نحوه ساختن یک سایت وردپرس برای ریسپانسیو موبایل - بخش دوم

 ایجاد یک طراحی وب ریسپانسیو وردپرس

طرح های ثابت موجود اغلب می توانند به مضامین ریسپانسیو تبدیل شوند. در اینجا چند مورد از عناصر مورد بررسی در طول فرآیند تبدیل وجود دارد:

📌  بزرگنمایی پیش فرض مرورگر

📌  عرض و ارتفاع عناصر سیال

📌  بهینه سازی تصویر

📌  نقاط شکست ویژه طراحی

📌  منوهای ریسپانسیو مجزا برای دستگاه های تلفن همراه

شما همچنین باید طراحی به روز شده خود را در چندین دستگاه آزمایش کنید و عناصر اضافی مانند جداول ریسپانسیو را در آزمایش خود در نظر بگیرید. با این حال، ساده ترین راه برای ریسپانسیو بودن وردپرس، انتخاب یک موضوع ریسپانسیو از پیش ساخته شده است.

انتخاب قالب مناسب وردپرس

قبل از شروع جستجوی بیش از 10،000 موضوع WordPress که امروزه در دسترس هستند، بهتر است لیستی از ویژگی هایی را که می خواهید سایت شما داشته باشد را تهیه کنید و از آن لیست به عنوان نقطه شروع استفاده نمایید.

اگر از انواع ویژگی هایی که می خواهید جستجو کنید مطمئن نیستید، دو خط اساسی وجود دارد که می توانید تقاضا کنید که به شما در محدود کردن موارد کمک کنند: بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و زمان بارگیری سریع صفحه (بدون در نظر گرفتن دستگاه) که هر موضوعی باید این دو مورد را داشته باشد. با وجود اینکه بسیاری از تم های وردپرس وجود دارند که این قابلیت داخلی را ندارند، اما کاربرد موضوعی که هر دو ویژگی را داشته باشد، تجربه کاربر نهایی در سایت شما را بسیار بهتر می کند.

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *